A megfelelő bojlis szerelék kapitális halakat hozhat!
A bojlis szerelék összeállítása többek között a bojli méretétől is függ!
Behúzós és dobós horgászatnál eltérő bojlis szerelék alkalmazandó. Prémium kiegészítők és etetőanyagok használatával biztos a bojlis horgászat sikere!
A természet közelsége, a vízparti csend és a méretes halak kifogásának esélye sokakat vonz. Akik igazán különleges módszerrel szeretnének horgászni, azok előszeretettel döntenek a bojlis horgászat mellett. A bojlis szerelék alkalmazása egyre népszerűbb a nagy fogásra áhítozó horgászok körében. Eme módszer alkalmazásával nemcsak az eredményesség növelhető, de a horgászélmény is új szintre emelkedik.
Bojlis szerelék használatával méretes pontyok akadhatnak a horogra
Ez a technika főleg a nagyobb testű pontyok és amurok horgászatára alkalmas, így a horgászokat garantáltan izgalmas és inspiráló élményekkel kecsegteti. A bojlis horgászat alapja a minőségi bojlis bot, a speciális csalizási módszer bojlika használatával, amik mérete és összetétele kifejezetten a nagyobb halak érdeklődését hivatott felkelteni. Előnyei közé tartozik a célzott halfogás, aminek során nagyobb eséllyel lehet kapitális példányokat horogra akasztani. Ezen módszerrel történő horgászat egyik legnagyobb előnye, hogy a bojlis szerelék segítségével a horgász több időt tölthet a vízparton anélkül, hogy folyamatosan csaliznia kellene.
A legjobb bojlis bot sem elég az izgalmas bojlik nélkül
A bojlis szerelék hosszabb távon is eredményes alkalmazható, mivel a bojlik lassan oldódnak és így megőrzik a vonzerejüket. Ez lehetővé teszi, hogy horgászként alaposan megfigyeljük a természetet, élvezzük a csendet és a nyugalmat, miközben várjuk az áhított kapást. A bojlik összetételét és ízesítését számtalan módon variálhatják, hogy a különböző vízterületeken és időjárási körülmények között is sikeresek legyenek. Az egyéni tapasztalatok és elképzelések szerinti csalik alkalmazása nagymértékben hozzájárulhatnak a horgászat sikerességéhez és élményéhez.
Az ilyen típusú horgászat során rendkívül fontos szerepet játszik a megfelelő felszerelés kiválasztása is. Az erős és megbízható bojlis bot, valamint az ellenálló orsók nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy a nagytestű halak kifogása zökkenőmentes legyen. Az optimális felszerelés birtokában, a horgász magabiztosan küzdhet meg a zsákmányával, egyszeri és megismételhetetlen pillanatot átélve. A bojlis bot karbantartása hozzájárul ahhoz, hogy a horgász fegyvere mindig a legjobb állapotban legyen.
Eszközismeret és megfelelő zsinórválasztás
Bojlis horgászat során, a bojlis szerelék megfelelő összeállítása kiemelkedően fontos szerepet játszik a sikeres pecázásban. Egy ilyen szerelék kialakítása nemcsak precíz technikai tudást, hanem tapasztalatot és megfelelő eszközismeretet is megkíván. A kiváló minőségű, strapabíró zsinór elengedhetetlen, hiszen a nagytestű halakkal való küzdelem során maximális terhelésnek lesz kitéve. Az ólom súlya és formája szintén meghatározó. A választott ólmot az adott vízterület viszonyaihoz és a megcélzott halak méretéhez kell igazítani. Általában a kúp alakú vagy a cseppformájú ólmok a legnépszerűbbek, mivel ezek stabilan tartják a szereléket az aljzaton.
A horog kiválasztásánál nemcsak a méret, hanem a forma és az anyag is lényeges. A hegy élessége, a horog szilárdsága alapvetően befolyásolja, hogy a hal mennyire biztosan akad rá. A legtöbb horgász az éles, erős horgokat részesíti előnyben, amik a kapás során biztos tartást nyújtanak.
Fluorcarbon vagy fonott előke?
A hajszálelőke használata a horgokhoz kapcsolódik. Ezt a speciális előkét a horog alá kell kötni, ami lehetőséget biztosít arra, hogy a csali szabadon mozoghasson, így természetesebb hatást kelt a víz alatt. A hajszálelőkét úgy kell beállítani, hogy a hal könnyebben felvehesse a csalit anélkül, hogy azonnal gyanút fogna.
Az előke anyaga is döntő, mert a különböző vízviszonyok és halak igényeihez igazodva, különféle típusokat használhatunk. A fluorocarbon például láthatatlan a vízben, így ha óvatosabb halakat célzunk meg, akkor ez a választás ideális lehet. Ezzel szemben, ha erős és rugalmas előkére van szükség, a fonott fajták nyújthatnak nagyobb biztonságot. Az etetőanyag gondos kiválasztása és előkészítése szintén elmaradhatatlan. Az etetés megkezdése előtt, érdemes alaposan felmérni a helyet, hogy hol lehetnek a halak természetes táplálkozási helyei.